Algebra M1, Algebra M2, Analiza Funkcjonalna, Analiza Funkcjonalna i Topologia

Zasady zaliczania:

Wykład odbywa się w formie stacjonarnej o ile władze Uczelni nie ustalą przejścia na formę zdalną. Ćwiczenia odbywają się w formie stacjonarnej o ile władze Uczelni nie ustalą przejścia na formę zdalną. Obecność na ćwiczeniach i wykładzie (logowanie) jest obowiązkowa. Limit nieobecności na ćwiczeniach, którego przekroczenie skutkuje niezaliczeniem kursu: 20% (6 godz). Limit nieobecności na wykładzie, którego przekroczenie może skutkować niezaliczeniem kursu: 20% (6 godz). W semestrze odbędą się dwa kolokwia (w 8-ym lub 9-ym tygodniu zajęć i w 14-ym lub 15-ym tygodniu zajęć), każde za 15 punktów, 2 kartkówki (każda za 5pkt) oraz egzamin za 50 pkt lub 4 kolokwia po 2 zadania w zależności od decyzji osoby prowadzącej ćwiczenia. Alternatywnie, 2 kolokwia i 2 kartkówki mogą być zastąpione przez 4 minikolokwia po 2 zadania (decyzja należy do prowadzącego ćwiczenia). Dodatkowo można uzyskać do 10 punktów za aktywność. Oceny wystawione będą według skali:
Liczba punktów:[0, 45)[45, 55)[55, 65)[65, 75)[75, 85)[85, 100]
Ocena:ndstdstdst +dbdb +bdb

Na egzaminie poprawkowym oceny są wystawiane według tych samych zasad co na egzaminie podstawowym. W przypadku gdy student zapisany jest tylko na wykład, ocena jest wystawiana jedynie na podstawie egzaminu według skali 25-30-35-40-45. Egzamin stanowi też poprawkowe zaliczenie ćwiczeń. Na kolokwiach i egzaminie (w chwili obecnej przewiduje się tylko formę stacjonarną) student jest zobowiązany do okazania legitymacji studenckiej. W przypadku gdyby musiały odbyć się w formie zdalnej, trzeba zastosować się do wymogów zdalnych (między innymi: posiadanie kamery i telefonu komórkowego, łączenie zdjęć w jeden plik pdf, prowadzący robi studentom printscreeny rozwiązań przed wysłaniem). W przypadku gdy zostanie stwierdzona niesamodzielność pracy lub korzystanie z niedozwolonych źródeł, student otrzymuje ocenę niedostateczną bez możliwości poprawy oceny. Wyniki uzyskane na wszystkich pisemnych formach sprawdzania wiedzy mogą być weryfikowane ustnie. W przypadku nieobecności na kolokwiach lub egzaminach z przyczyn losowych należy niezwłocznie poinformować o tym prowadzącego ćwiczenia (kolokwia) lub wykładowcę (egzaminy).

Analiza Matematyczna 1, Analiza Matematyczna 2

Zasady zaliczania:

Wykład odbywa się w formie stacjonarnej o ile władze Uczelni nie ustalą przejścia na formę zdalną. Ćwiczenia odbywają się stacjonarnie o ile władze Uczelni na ustalą przejścia na formę zdalną. Na zajęciach stacjonarnych obowiązują aktualne przepisy sanitarne. Obecność na ćwiczeniach i wykładzie jest obowiązkowa. Limit nieobecności na ćwiczeniach, którego przekroczenie skutkuje niezaliczeniem kursu: 20% (6 godz). Limit nieobecności na wykładzie, którego przekroczenie skutkuje niezaliczeniem kursu: 20% (6 godz). W semestrze odbędą się na Uczelni dwa stacjonarne kolokwia (w 8-ym lub 9-ym tygodniu zajęć i w 14-ym lub 15-ym tygodniu zajęć), każde za 20 punktów. Warunkiem koniecznym uzyskania zaliczenia ćwiczeń jest uzyskanie przynajmniej 7 pkt z każdego kolokwium. Dodatkowo można uzyskać do 5 punktów za aktywność. Ocena z ćwiczeń jest wystawiona według skali:
Liczba punktów:[0, 20)[20, 24)[24, 28)[28, 32)[32, 36)[36, 45]
Ocena:ndstdstdst +dbdb +bdb

Uzyskanie co najmniej 24 punktów na ćwiczeniach z kolokwiów (co najmniej 7 punktów na każdym kolokwium), a więc bez uwzględnienia aktywności, upoważnia prowadzącego wykład do zwolnienia studenta z egzaminu z oceną z ćwiczeń. W takim przypadku do egzaminu w sesji, który jest obecnie planowany na uczelni w formie stacjonarnej, przystępują studenci, którzy nie spełnili wyżej wymienionych warunków upoważniających do zwolnienia z egzaminu oraz ci studenci, którzy te warunki spełnili, ale chcą uzyskać z wykładu wyższą ocenę niż uzyskali z ćwiczeń. Na egzaminie studenci mogą uzyskać maximum 30pkt. Do punktów uzyskanych na egzaminie dolicza się 15% punktów uzyskanych na ćwiczeniach i ocena z wykładu jest wystawiona według skali:
Liczba punktów:[0, 15)[15, 18)[18, 21)[21, 24)[24, 27)[27, 30]
Ocena:ndstdstdst +dbdb +bdb

Na egzaminie poprawkowym oceny są wystawiane według tych samych zasad co na egzaminie podstawowym. W przypadku gdy student zapisany jest tylko na wykład, ocena jest wystawiana jedynie na podstawie egzaminu według tej samej skali. Na kolokwiach i egzaminie student jest zobowiązany do okazania legitymacji studenckiej oraz zastosowania się do wymogów sanitarnych. Wyniki uzyskane na wszystkich pisemnych formach sprawdzania wiedzy mogą być weryfikowane ustnie. W przypadku nieobecności na kolokwiach lub egzaminach z przyczyn losowych należy niezwłocznie poinformować o tym prowadzącego ćwiczenia (kolokwia) lub wykladowcę (egzaminy). UWAGA: Zasady te mogą ulec zmianie, jeżeli pandemia uniemożliwi przeprowadzenie kolokwiów lub egzaminów w formie stacjonarnej. W takiej sytuacji może uleć zmianie punktacja (maksymalna liczba punktów do uzyskania), ale proporcje tej punktacji, które decydują o ocenach, pozostaną niezmienione. Mogą też zostać zastosowane inne formy sprawdzania wiedzy, takie jak rozmowa ustna. Wyniki uzyskane na formach pisemnych mogą być weryfikowane ustnie.

Macierze Losowe

Zasady zaliczania:

Obecność na ćwiczeniach jest obowiązkowa. Limit nieobecności na ćwiczeniach, którego przekroczenie skutkuje niezaliczeniem kursu: 20% (6 godz). W semestrze odbędą się dwa kolokwia (w 8-ym i 15-ym tygodniu zajęć), każde za 40 punktów lub cztery minikolokwia po 20 pkt. Dodatkowo można uzyskać do 20 punktów za aktywność oraz 10 punktów za symulacje komputerowe. Oceny wystawione będą według skali:
Liczba punktów:[0, 45)[45, 55)[55, 65)[65, 75)[75, 85)[85, 110]
Ocena:ndstdstdst +dbdb +bdb

Algebra z Geometrią Analityczną

Zasady zaliczania:

Obecność na wykładzie i ćwiczeniach jest obowiązkowa i kontrolowana. Limit nieobecności, którego przekroczenie skutkuje niezaliczeniem kursu: 20%. W semestrze odbędą się dwa kolokwia na ćwiczeniach, każde za 15 punktów (3 zadania). Aby uzyskać zaliczenie ćwiczeń, trzeba uzyskać przynajmniej 5 pkt z każdego kolokwium. Za aktywność na ćwiczeniach można uzyskać dodatkowo 3pkt. Ocena z ćwiczeń będzie wystawiona według skali:
Liczba punktów:[0,15)[15, 18)[18, 21)[21, 24)[25, 27)[27, 33]
Ocena:ndstdstdst +dbdb +bdb

Informację o ewentualnym zwolnieniu z egzaminu na podstawie ćwiczeń (i wymaganych do tego progach punktowych) oraz na podstawie uczęszczania na wykłady podejmuję z odpowiednim wyprzedzeniem i przekazuję studentom na wykładzie. Na egzaminie można uzyskać maximum 25pkt. Do punktów uzyskanych na egzaminie dolicza się 15% punktów uzyskanych na ćwiczeniach i ocena z wykładu jest wystawiona według skali:
Liczba punktów:[0,15)[15, 17)[17, 19)[19, 21)[21, 23)[23, 31]
Ocena:ndstdstdst +dbdb +bdb

W przypadku gdy student zapisany jest tylko na wykład, ocena jest wystawiana jedynie na podstawie egzaminu według tej samej skali. Na kolokwiach student jest zobowiązany do okazania legitymacji studenckiej. Wyniki uzyskane na wszystkich pisemnych formach sprawdzania wiedzy mogą być weryfikowane ustnie. W przypadku nieobecności na kolokwiach z przyczyn losowych należy niezwłocznie poinformować o tym prowadzącego zajęcia. UWAGA: Zasady te obowiązują w przypadku, gdy prowadzę wykład. Gdy prowadzę ćwiczenia do innego wykładowcy, obowiązują zasady zaliczania ustalone przez wykładowcę.